top of page

Penkios idėjos atminimo įprasminimo dirbtuvėms

Kai brangus žmogus tampa atsiminimu, tas atsiminimas tampa turtu. Kad brangūs, su išėjusiu žmogumi susiję daiktai ir atsiminimai, toliau tęstų savo kelionę mūsų gyvenimuose, siūlome visiškai naują ceremonijos formatą - atminimo dirbtuves, kurių metu, kartu su artimiausiais žmonėmis, kuriami išliekantys, atminimą įprasminantys daiktai ar iniciatyvos, o mūsų ceremonmeisteriai visą procesą apjungia į jautrią ir asmenišką ceremoniją.Atminimo dirbtuvių įkvėpimui siūlome penkias idėjas:


1. Gaminkite kartu


Vienas jaukesnių ir malonesnių atminimo ceremonijos būdų, tai patiekalo gaminimas visiems kartu, drauge prisimenant išėjusį asmenį. Tai itin šilta ir asmeniška ceremonija, kurioje dalyvauja artimiausi žmonės ir jai surengti nereikia daug išlaidų. Pasistenkite prisiminti mėgstamą išėjusiojo žmogaus patiekalą arba su mūsų virtuvės šefų pagalba atkurkite firminį patiekalą, kurio recepto niekas nespėjo užsirašyti. Šių dirbtuvių metu, mūsų ceremonmeisteris (-ė) padės pasiskirstyti užduotimis bei pasakos ir primins išėjusiojo gyvenimą, linksmus nutikimus, jautrias ir mielas akimirkas, kurias bus iš anksto surinkęs (-usi) iš dalyvių. Susėdę prie stalo ir skanaudami pagamintomis vaišėmis galėsite pratęsti atsiminimus apie Jums brangų žmogų arba tyliai mintyse prisiminti jo gyvenimą.

2. Pavaišinkite mažiau pasiturinčius


Gaminimą kartu galite paversti ir pilietine akcija - jei atminimo ceremoniją norite įprasminti altruistiniais veiksmais, galite gaminti kartu ir pagamintu maistu vaišinti mažiau pasiturinčius gyventojus, kurie negali nusipirkti maisto produktų ir sočiau pavalgyti. Susisiekite su artimiausia visuomenine organizacija, Maisto banku, maltiečiais ar religine bendruomene ir išsakykite savo norus, jie tikrai padės Jums įgyvendinti Jūsų sumanymą.

3. Užsiimkite labdaringa veikla žmogaus garbei


Jei nenorite sieti atminimo ceremonijos su maistu, yra ir kitų būdų kaip galite prisidėti prie visuomenės gerovės kartu atsimindami ir išėjusį žmogų. Galbūt turite daug mirusiojo rūbų ar daiktų, kuriuos galite paaukoti? Galbūt mirusysis labai mylėjo gyvūnus, tokiu atveju jo garbei galite paaukoti gyvūnų globos namams, surengti lesyklėlių paukščiams dirbtuves ar sugalvoti kokią visai naują gyvūnų gelbėjimo akciją. Sukvieskite artimuosius ir visi kartu pasistenkite prisiminti mirusio artimojo žmogaus pomėgius, jam svarbius dalykus ir tikrai sugalvosite ne vieną būdą, kaip paminėdami savo artimąjį galite pasitarnauti visuomenei.

4. Pasodinkite medį


Tai vienas ilgiausią išliekamąją vertę turinčių ritualų, kuris taip pat stipriai prisidės prie mūsų gražios gamtos išsaugojimo. Jei mirusysis itin mėgo gėles ir augalus, ar turėjo savo mėgstamą medį, šis ritualas yra puikus būdas išsaugoti jo atminimą. Tiesiog parinkite medelį, kuris atitiktų mirusiojo asmenybę ir pasodinkite išėjusiam artimajam ar Jums svarbioje vietoje. Tuo tarpu mūsų ceremonmeisteris (-ė) šį procesą gali apjungti į jautrią ir asmenišką ceremoniją prisimenant mirusiojo istoriją. Beje, šiuo atminimo ženklu džiaugtis galės ir ateinančios kartos.

5. Sukurkite atsiminimų knygą


Tam, kad Jūsų išėjusio artimojo atminimas dar ilgai džiugintų Jus ir artimuosius arba, kad jis nedingtų iš atminties ateinančioms kartoms, galite visi kartu su artimiausiais draugais ir šeimos nariais sukurti atsiminimų knygą iš nuotraukų, istorijų, mėgstamų frazių, dainų žodžių ir t.t. Šį atminimų reliktą galėsite perduoti iš kartos į kartą ir taip mirusysis žmogus išliks atmintyje. Lydėtuvių ceremonmeisteriai gali padėti šiam procesui vykti sklandžiai, padėti dalyviams prisiminti ir papasakoti istorijas, susijusias su mirusiu artimuoju arba jas papasakoti už Jus, jei bijote, kad Jums tai gali būti per daug jautru ir sudėtinga.

Jei norite daugiau idėjų, kaip įprasminti mirusiojo atminimą, ar Jums reikia pagalbos vykdant Jūsų jau pasirinktą ritualą, susisiekite su mumis ir mes mielai Jus pakonsultuosime arba pravesime prasmingą ir personalizuotą ceremoniją.


Daugiau apie atminimo įprasminimo dirbtuves rasite čia.0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Commentaires


bottom of page