LYDĖTUVĖS UKRAINOS HEROJAMS

Karas Ukrainoje vis dar vyksta. Žmonės miršta ir yra laidojami kiekvieną dieną, tačiau mirtį, esančią visai čia pat, matome ir jaučiame vis mažiau. Šių metų gegužės 24-ąją kviečiame visus kartu susitelkti pirmą kartą Lietuvoje vyksiančiai masinei žuvusių karių ir civilių pagerbimo ceremonijai.

2022 05 24 d. 19 - 22 val.

Lukiškių aikštė, Vilnius

Lydėtuvės, kiekvieno mėnesio 24-tą - karo pradžios dieną kviečia pagerbti už Ukrainos laisvę žuvusius.

Gegužės 24-ąją, susitelkime masinėms žuvusių karių ir civilių Lydėtuvėms. Karas atima iš mūsų žmogiškumą. O gedėti ir laidoti artimuosius yra žmogiška. Ukrainos žmonių genocidas yra mūsų visų tragedija. Kviečiame visus, kuriuos palietė karas susitelkti ir susigrąžinti nors šiek tiek užtikrintumo šiandiena. Bendrystėje padėkokime vieni kitiems už kovą, įsikvėpkime vilties, palaikyti ir drauge išreikškime didžiausią pagarbą Ukrainos karo aukoms. 

Kviečiame visus ateiti su ramybe, atsinešti žmogiškumą, norą pabūti kartu ir išlydėti tuos, kurie neturėjo laidotuvių. Kartu išgedėti ir pabūti skausmingų patirčių bendrystėje. Laidotuvės yra svarbus ritualas, suartinantis žmones, padedantis suvokti netektį ir ją išgyventi bei įprasminti. Deja, karo atveju net ir šis svarbus žmogiškas veiksmas iš mūsų atimamamas, o kartu su juo netenkame prasmės ir atpažįstamumo jausmo, jaučiamės nebegalintys kontroliuoti ir suvaldyti savo gyvenimų, bejėgiai nepažįstamoje situacijoje. Sujunkime savo kolektyvinio skausmo patirtis mūsų sunkius jausmus ir tragiškas patirtis įprasminančiam laidotuvių ritualui. 

Lydėtuvės kuria ir rašo humanistines atsisveikinimo ceremonijas. Humanistinė ceremonija - tai personalizuotas pasakojimas apie žmogaus gyvenimą, jo išmoktas pamokas ir patirtis. Apie tai, ką žmogus paliko kitiems. Tai saugi ir atvira erdvė visų tikėjimų ir religijų žmonėms. Pasitelkdami savo (ir traumos akivaizdoje) galingiausią ginklą - kūrybą, norime padėti siaubingas karo istorijas papildyti tomis, kurios teikia vilties ir paguodos. Kad nepažymėtas kapas nebūtų tik kauburėlis žemių, o taptų tarsi laikinu paminklu išgyvenusiems ir ateinančioms kartoms, pasakojančiu žuvusiųjų gyvenimus, jų aukų prasmę, jų neįsivaizduojamą atsidavimą savo šaliai ir žmonėms. 

Nors karo padarinius nešiosimės dar ilgus metus, dabar galime pradėti nuo mažo žingsnelio gydantis kolektyvinę traumą - visi kartu pagerbti karo aukas simbolinės laidotuvių ceremonijos metu. Pagerbti žmones, kurių amžino poilsio vietų jau niekas neberas; žmones, kurie toliau gyvens su neužsitraukiančiais karo randais; žmones, kurie neteko mylimiausiųjų; žmones, kurie buvo priversti dalyvauti, matyti, girdėti visą šį siaubą. Pabūti žmonėmis kartu.

Renginio programa

 

19.00 val. Lydėtuvės: humanistinė atsisveikinimo su karo aukomis ceremonija, kurios metu pagerbiamas aukų atminimas bei įprasminamas mūsų visų bendras palaikymas Ukrainos karo herojams.

19.40 val. Kuriama simbolinė kapavietė „Atminimo akmenų sodas“. Visus atėjusius kviečiame atsinešti po akmenį ir sukurti akmenų bokštų sodą. Laikydami rankose akmenėlius sutelkime į juos visas matytas ir girdėtas karo istorijas. Istorijas visų karo aukų, kurios palietė ir pakeitė mūsų suvokimą. Visą savo skausmą, kurį išgyvename kartu. Tegul šis sodas auga tol, kol augs karo Ukrainoje aukų skaičius. Tegul šie nebylūs bokštai kalba ir primena mums: karas nesibaigė. Turime statyti, kurti, jungtis, kad jis pasibaigtų. Tegul paminklai karo aukoms kartu būna paminklais, simbolizuojančiais kovą, susitelkimą ir, galiausiai, iškovotą laisvę.

Kviečiame, kad tokie „Atminimo akmenų sodai“ atsirastų visur, kur norisi pagerbti, prisiminti ir priminti kitiems apie Ukrainos karo herojus.

20.00 val. Ilgas stalas. Dalindamiesi maistu, pasidalinkime savo skausmu dėl karo tragedijos ir padėkokime vieni kitiems: už bendrystę, už susitelkimą, už viltį, už herojiškumą.

 

Kviečiame visus ateiti su ramybe, ir atsinešti po akmenį „Atminimo akmenų sodo“ įkūrimui bei maisto, kuriuo norėsis pasidalinti su atėjusiais.

Renginio Facebook nuoroda: Lydėtuvės Ukrainos herojams: jau 3 mėnesiai karo

 

Organizatorius: „Lydėtuvės“, VšĮ „Laimingas žmogus"


 

Partneriai:

„Užupio arka"