top of page

Atsisveikinimo šventė arba gedulingi pietūs

Kokios emocijos Jums kyla išgirdus pavadinimą - gedulingi pietūs? Kiek teko kalbėtis su žmonėmis, daugeliui jis sukelia nemalonius prisiminimus ir dažniausiai neturi nieko bendro su mirusiuoju asmeniu, o ir pati gedulingų pietų esmė pasimetusi istorijos kloduose.


Taip pat dažnai nesutariama ir dėl gedulingų pietų etiketo - vieniems tai susikaupimo ir liūdesio laikas, kitiems - galimybė artimųjų apsuptyje prisiminti šilčiausias ir smagiausias akimirkas, patirtas su išėjusiuoju asmeniu. Manome, kad visos laidotuvių dalys turi būti organizuojamos taip, kad guostų ir įkvėptų, o ne dar labiau liūdintų likusius draugus ir artimuosius.

Tad kaip galime pakeisti gedulingus pietus, kad jie būtų šiltesni ir asmeniškesni? Visų pirma, galvojame, kad šis neoficialus pasibuvimas su artimaisiais nusipelno platesnio pavadinimo ir požiūrio į jį. Galbūt vertėtų šią progą vadinti atsisveikinimo švente ir neprimesti jai kategoriško formato? Juk mes visi esame skirtingi, tad ir atsisveikinimo formų gali būti pačių įvairiausių.


Nors visos laidojimo apeigos ir minėjimai yra skirti gyvųjų paguodai, tačiau siūlome neužmiršti mirusio asmens asmenybės ir organizuojant atsisveikinimo šventę atsižvelgti į tai, koks buvo išėjęs žmogus. Tokia atsisveikinimo šventė, kurioje jausite išėjusįjį per istorijas, daiktus, muziką ar mėgtą maistą - guos ir gydys. Jei miręs asmuo mėgo šokių muziką ir vakarėlius draugų būryje, kažin ar jo išlydėjimo šventei tiks giedotojų raudos ar rami smuiko melodija. Atsisveikinimo šventės metu net nebūtina tiekti vaišių ir sėdėti prie vieno stalo, svarbiausia - akcentuoti mirusio žmogaus asmenybę ir tai, kas jam išėjus liko, o ne tai, ko netekome.


Jei susimąstėte apie tai, kaip norėtumėte, kad Jus prisimintų, galite tai įrašyti į savo asmeninių Lydėtuvių planą, kurį galite įsigyti pas mus. Kai ateis laikas, šią informaciją perduosime Jūsų paskirtam laidotuvių organizatoriui ar atsakingam asmeniui, o Jūsų draugai ir šeimos nariai žinos, kokių laidotuvių ir atsisveikinimo šventės norėjote.Tai pat pateikiame 10 personalizuotų atsisveikinimo šventės idėjų:


1. Surenkite atsisveikinimo šventę mirusio asmens mėgstamiausioje vietoje.


Jei miręs asmuo turėjo mėgstamą restoraną, barą ar kavinę tai galėtų būti puiki vieta pakelti taurę už jį. Taip pat tai gali būti net vietinis sporto aikštynas ar sodyba, kurią jis mėgo lankyti. Atsisveikinimo šventei galima išsinuomoti daugybę skirtingų vietų, todėl nebijokite ne standartinių variantų.

2. Sukurkite atminimo filmą.


Jei turite daug mirusio artimojo vaizdo įrašų ar nuotraukų, juos galite sukomponuoti į video montažą ir nuolat leisti ekrane atsisveikinimo šventės metu. Jei nežinote, kaip naudotis vaizdo įrašų redagavimo programine įranga, galime tai padaryti už Jus ir sukurti unikalų atminimo filmuką. Jūs taip pat galite šį filmuką padovanoti svečiams USB laikmenose kaip atminimo dovanas arba įkelti jį į internetą.

3. Patiekite mirusio artimo asmens mėgstamiausius patiekalus ar gėrimus.


Kiekvienas žmogus turi mėgstamų valgių, užkandžių ir gėrimų, o firminiai žmogaus patiekalai gali sukelti daug šiltų prisiminimų. Prie kiekvieno patiekalo galite pridėti mažas korteles su paaiškinimais, kada Jūsų miręs artimas asmuo atrado šį patiekalą ir kodėl jį taip mėgo. Mūsų virtuvės šefai gali padėti atkurti senus firminius receptus ar patiekti Jūsų norimus patiekalus atsisveikinimo šventės metu.


4. Leiskite muziką.


Tradiciškai gedulingų pietų metu skambėdavo giedotojų raudos, tačiau dabar vis daugiau žmonių renkasi melodijas, kurios būtų patikusios mirusiam asmeniui, samdo dainininkus, gyvas grupes ar didžėjus. Kodėl gi nepadarius mėgstamų artimojo dainų grojaraščio ar nepaprašius svečių pasiūlyti dainų, kurios jiems asocijuojasi su mirusiu artimuoju? Mūsų ceremonmeisteriai pasiūlys Jums tinkamiausius atlikėjus ar padės sukurti tinkamą grojaraštį personalizuotai atsisveikinimo šventei.

5. Padovanokite svečiams atminimo dovanėlių.