top of page

Ritualų galia

Kiekviena Lydėtuvių ceremonija - tai tam tikras ritualas arba kelių ritualų junginys, kuriamas kartu su mirusio asmens artimaisiais ar su pačiu žmogumi, besiruošiančiu savo išėjimui. Ritualų pagalba galima sumažinti netekties skausmą ar susitaikyti su mirties baime. Pateikiame kelis pavyzdžius kodėl ritualai yra svarbūs.Kodėl laidotuvių ritualai yra svarbūs


Jie suartina žmones. Pasak Tracey Wallace, kuri kuria nuostabius papuošalus iš po kremacijos likusių pelenų, „Gedulo ritualai ir apeigos yra skirti suartinti žmones, paimti rankas tų, kurie gedi dėl netekties, ir padėti jiems žengti tolyn“.


Jie padeda mums tapti emociškai stipresniems. Harvardo mokslininkų atliktame sielvarto tyrime buvo nustatyta, kad tie, kuriems per mėnesį nuo artimojo praradimo pasireiškė nedaug arba visai nebuvo sunkaus sielvarto simptomų, turėjo vieną bendrą bruožą: jie atliko ritualus tam, kad prisimintų, liūdėtų, švęstų ar suvoktų netektį.


Jie padeda mums jausti, jog labiau kontroliuojame savo gyvenimą. To paties, anksčiau minėto tyrimo dalyviai, kurie atliko ritualą arba rašė apie ritualo kūrimą, jautė, kad kontroliuoja situaciją ir rečiau jautėsi bejėgiai ar negalintys kažko suvaldyti.


Jie sukuria artumo jausmą su artimaisiais, kurių nebėra. Vienas iš pagrindinių ritualų aspektų yra bendras prasmės ir atpažįstamumo jausmas. Pažįstamų žodžių ir veiksmų naudojimas nepažintoje situacijoje padeda lengviau priimti pasikeitųsi pasaulį.


Jie suteikia erdvės emocijoms ir mintims. Minėtoje Harvardo studijoje mokslininkai padarė išvadą, kad sielvarto apimtiems žmonėms labiausiai padėjo asmeniniai ritualai. Nors dauguma aprašytų asmeninių ritualų tyrėjams atrodė beprasmiai, sielvartaujančiųjų daromi smulkūs veiksmai, tokie kaip automobilio plovimas tą pačią dieną kiekvieną savaitę, padėjo jiems emociškai ištverti netektį. Po atliktų ritualų šie žmonės pajusdavo palengvėjimą.Keletas ritualų idėjų, kurias galite išbandyti


Sukurkite atminimo dėžutę. Paprašykite šeimos narių surinkti nuotraukas, atsiminimus, drabužius ar mirusiojo asmens mėgstamus daiktus. Taip pat galite į dėžutę sudėti eilėraščius ar citatas, kurios primena mirusįjį asmenį. Dėžutę laikykite specialioje, prieinamoje vietoje, kad šeimos nariai galėtų ją aplankyti tam tikru metų laiku ir kiekvieną kartą atidarę su šiluma prisiminti išėjusį asmenį.


Rašykite laiškus ar dienoraštį. Minčių išliejimas popieriuje gerai žinoma atsipalaidavimo, streso įveikimo ir tam tikros meditacijos forma. Pavyzdžiui, galite rašyti laiškus savo mirusiam artimam žmogui jo gimimo arba mirties metinių proga ir juos kaupti dėžutėje, sudeginti arba perduoti kaip palikimą ateinančioms kartoms, kad jie suprastų Jūsų santykį su išėjusiu žmogumi.


Pasodinkite atminimo medį ar gėlių sodą. Jei turite tam vietos, sukurkite erdvę, kurioje artimojo garbei galėtumėte pasodinti medį ar net visą gėlių sodą. Kaskart prižiūrėdami ar laistydami augalus, galėsite prisiminti mirusį asmenį ir taip išlaikyti ryšį su juo ar ja.


Renkite šeimos susitikimus mirusio žmogaus mėgtoje vietoje. Nesvarbu, ar tai būtų darbovietė, mėgstamas parkas, ar svajonių vieta, kurią miręs asmuo visada norėjo aplankyti, susiburdami šiose vietos galite pajusti ryšį su jo ar jos aistromis, pomėgiais, taip sukuriant artumo jausmą.


Jei norite daugiau ritualų idėjų, galite visuomet susisiekti su mumis nurodytais kontaktais ir mes Jums padėsime.0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page